AMD RX 6700 XT’nin çıkış tarihi ortaya çıktı

AMD RX 6700 XT’nin çıkış tarihi ortaya çıktı

AMD, Radeon RX 6700 serisinin Mart ayında piyasaya çıkacağını açıklamıştı. Ancak net bir tarih vermemişti. Cowcotland isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından yapılan bir paylaşımda, RX 6700 XT ekran kartının 18 Mart 2021 tarihinde satışa sunulacağı belirtildi.

RDNA 2 mimarisi, 4K oyun deneyimi için yeni performans seviyeleri, görsel doğruluk ve gelişmiş bir takım özellikler vadediyor. Daha düşük güç tüketimiyle daha yüksek performans sağlamak için tasarlanan ekran kartı, gecikmeyi ve güç kullanımını en aza indirmek için tasarlanmış yeni bir önbellek hiyerarşisiyle birlikte geliyor. Radeon RX 6700 XT, AMD’nin Navi 22 GPU‘suna sahip ilk ekran kartı olacak. Orta üst sınıf segmente konumlandırılan ekran kartının, oyuncu dizüstü bilgisayarlarında da kullanılması bekleniyor.

AMD RX 6700 XT’nin çıkış tarihi ortaya çıktı

AMD RX 6700 XT ekran kartı, 18 Mart’ta satışa sunulacak

7 nm fabrikasyon sürecinde üretilen ekran kartı, AMD’nin RDNA 2 mimarisinden gücünü alıyor. RDNA 2, düşük güç tüketimiyle yüksek performans sunmak üzere yüksek hız ve gelişmiş güç verimliliğinin yanı sıra veri aktarımını, gecikmeyi ve güç kullanımını en aza indirmek için yeni bir önbellek tasarımıyla birlikte geliyor. Buna ek olarak, DirectX 12 Ultimate desteği, oyunları yeni bir gerçekçilik düzeyine yükseltmek için ışın izleme, hesaplama ve rasterleştirilmiş efektlerin güçlü bir karışımını oyuncuların kullanıma sunuyor.

PCI-Express 4.0 ara birimi üzerinden anakarta bağlanan ekran kartı 211-186W TGP gereksinimine ihtiyaç duyuyor. 192-bit bellek veri yolunda 12GB GDDR6 bellek desteği sunan kartın 2560 işlemci ünitesi (40 hesaplama ünitesi) bulunuyor. Ekran kartının fiyat etiketi açıklanmadı. Ancak Cowcotland tarafından söylenene göre, çıkış gününde sınırlı sayıda satışa sunulacak.

#AMD #Radeon RX 6700 XT will be landing 18th March

— Cowcotland (@cowcotland) February 18, 2021

Kaynak: cokguncel.com

Teknoloji