ASUS, entegre kameralı yeni IPS monitörünü duyurdu

ASUS, entegre kameralı yeni IPS monitörünü duyurdu

Teknoloji dünyasının yıldızlarından biri olan ASUS, iş dünyası için 23.8 inç boyutunda yeni IPS monitörü BE24EQSK’yı duyurdu. Video konferanslar için 2 MP çözünürlüğünde entegre kamera ile gelen monitör, 2W gücünde 2 adet stereo hoparlör ve mikrofon desteğine sahip. Monitörün üzerinde yer alan entegre kamera, saat yönünde 180 derece dönüşe, saat yönünün tersi yönde ise 135 derece dönüşe imkan tanıyor. Ayrıca yukarı ve aşağı 10 derecelik bir ayarlama yapılabiliyor. Hem yatay hem de dikey olarak 178 derece görüş açısına sahip olan sıvı kristal panel, geniş görüş açısına sahip 23.8 inç boyutundaki ekranında IPS panel kullanıyor.

ASUS, entegre kameralı yeni IPS monitörünü duyurdu

ASUS, entegre kameralı yeni IPS monitörünü duyurdu

23.8 inç boyutundaki arka aydınlatmalı IPS LED ekranında 1080 x 1920 piksel Full HD çözünürlük sunan monitörün 5 ms (griden griye) tepkime süresi bulunuyor. 1000:1 kontrast oranı ve 16:9 en boy oranına sahip olan monitörün ekran parlaklığı ise, 300 nits seviyelerine kadar çıkabiliyor. 75 Hz tazeleme hızına sahip olan monitör, nereye bakarsanız bakın daha fazla detay görebilmenize olanak sağlıyor. Ayrıca uluslararası bir sertifika kuruluşu olan TÜV Rheinland tarafından onaylanan IPS LED monitör, Flicker-free ve Low Blue Light teknolojilerini içeriyor.

Buna ek olarak ASUS’un Splendid akıllı görüntü teknolojisi sayesinde renk, parlaklık, kontrast ve keskinlik optimize edilerek video performansı iyileştiriliyor. Monitörün arka paneline baktığımızda ise 1 adet HDMI 1.4, 1 adet DisplayPort 1.2, 1 adet D-Sub (VGA) ve kulaklık giriş çıkış bağlantılarına yer verildiğini görüyoruz. Monitör, 631 x 450 x 222 mm boyutlarında ve 5,6 kg ağırlığında karşımıza çıkıyor. Son olarak monitörün çıkış tarihi ve fiyat etiketinin henüz açıklanmadığını belirtelim.

Kaynak: turkyazi.com

Teknoloji