Asus, OLED ekranlı ZenBook 13 modelini satışa sundu

Asus, OLED ekranlı ZenBook 13 modelini satışa sundu

Donanım dünyasının yıldızlarından biri olan Asus, performansı, hafifliği ve şık tasarımı ile öne çıkan yeni dizüstü modeli ZenBook 13‘ü piyasaya sürdü. Cihazın Full HD çözünürlüğe sahip OLED ekranı, renklerin gerçekçi görünmesinin yanı sıra düşük aydınlatma koşullarında bile yüksek parlaklık ve kontrast sunuyor. İnce ve hafif bir kasaya ek olarak 16 saate kadar uzun pil ömrü vadeden ZenBook 13, 11. nesil Intel Core i7 işlemcisi ve yüksek depolama kapasitesi sayesinde zorlu işlerde dahi güçlü bir performans ortaya koyuyor.

Asus, OLED ekranlı ZenBook 13 modelini satışa sundu

ZenBook 13 OLED, performansı, hafifliği ve şık tasarımı ile öne çıkıyor

13 inç boyutundaki OLED ekranında 1080 x 1920 piksel Full HD çözünürlük sunan cihazın ekran parlaklığı ise, 400 cd / m² seviyelerine kadar çıkabiliyor. Cihaz, siyah bölgeler için daha fazla detay görüntülenmesine olanak tanıyan Display HDR True Black sertifikasıyla birlikte geliyor. Ayrıca 100% DCI-P3 renk gamutunu doğrudan karşılayan panelin neredeyse çerçevesiz NanoEdge tasarımı, %88’lik bir ekran / gövde oranına sahip. Intel’in Core i7-1165G7 işlemcisinden gücünü alan dizüstü bilgisayar, 16 GB’a kadar bellek desteği sayesinde çok sayıda uygulamanın paralel olarak kullanılmasına imkan tanıyor.

ZenBook 13 OLED, LED aydınlatmalı sayısal bir tuş takımına dönüşebilen NumberPad 2.0 teknolojisiyle birlikte geliyor. Klavye ise, uçtan uca tasarımı sayesinde büyük tutulmuş ve sağ tarafta bir dizi işlevsel tuşa yer verilmiş. Cihazın giriş çıkış bağlantılarına baktığımızda ise 2 adet Thunderbolt 4 USB Type-C, 1 adet USB 3.2 Gen.1 Type-A bağlantı noktası, 1 adet HDMI portu ve MicroSD kart yuvasına sahip olduğunu görüyoruz.

Asus ZenBook 13 OLED (UX325EA), 999€ fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Kaynak: sondakikablog.com

Teknoloji