Ayakkabıları Farklı Teklerle Kullanma Çılgınlığı Başladı

Ayakkabıları Farklı Teklerle Kullanma Çılgınlığı Başladı

Ayakkabıları Farklı Teklerle Kullanma Çılgınlığı Başladı

Ayakkabılar farklı yaş gruplarına göre çeşitli anlamlar içermektedir. Özellikle kadınlar için önemli bir kombinasyon tamamlayıcısı olarak görülen ayakkabılar adeta hayati bir anlam taşır. Erkekler için ayakkabının anlamına bakıldığında ise sadece temel bir ihtiyaç olarak tamamlanma şeklinde bir cevap vermeleri beklenebilir. Giymenin bir parçası olarak gördükleri ayakkabıları genel itibariyle etraflarındaki kadınlar seçer. Genç kesim için ise daha ziyade spor ayakkabıların oldukça önemli olması ergenlik çağının enerjik özgürlükçü tavrı ile oldukça alakalıdır. Bütün bunlara bakıldığında ayakkabı ile alakalı olarak ortaya çıkan yeniliklerin belli kesimlerce takip edildiğini söyleyebiliriz. Bu açıdan sadece erkek ev terliği ile rahatlık sağlayabilen erkekler dışında kadın ve çocuk gruplarının oldukça önemli değişikliklere uğradığını görmekteyiz.

Ayakkabı kategorisi ile ilgili olarak kadın terlik modelleri açısından da bu değişikliklerin söz konusu olduğu açıktır. Başlıkta da ifade edildiği gibi ciddi bir farklılaşmanın olduğu son dönemlerde yeni bir çılgınlık ortaya çıkmıştır. Bu çılgınlık farklı çift ayakkabıların birer tekini aynı anda kullanmaktır. Örnek vermek gerekirse mavi bir tek ayakkabının yanına yeşil bir tek ayakkabı koyup aynı anda giymek bu çılgınlığı somutlaştıracaktır. Ayakkabıları farklı teklerle kullanmak yeteri kadar aykırı bir durum olsa da dikkatli bir biçimde yapılması gereken bir değişikliktir. Aksi takdirde farklı olayım derken komik olmak an meselesidir. Farklı teklerin aynı anda kombinasyonunu sağlayabilmek için söz konusu olan iki çift ayakkabının aynı modelde olması gerekir.

Diğer taraftan her modelin bu değişikliği kaldırabilmesi olanaklı değildir. Dolayısıyla herhangi bir desen ve detay içermeyen dümdüz bir görünümü olan ayakkabı modelleri ile bu akım gerçekleştirilebilir. Özellikle stiletto gibi topuklu modellerin tercih edilmesi ile söz konusu kombinasyon daha da güçlü hale gelecektir. Burada dikkat çekici olan diğer önemli bir nokta ise babetlerle bu değişikliğin yapılmamasına dikkat edilmelidir. Tabanı yere fazlasıyla yakın olduğu için bu farklı teklerin bir araya getirilmesi durumunu oldukça basit görünecektir. Muya yıllardır ülkemizde yerli üretimde kaliteyi ve sağlığı insanlara sunan nadir isimler arasında yeni kurmaktadır.

Moda ve Yaşam