Kosgeb Nedir

Kosgeb Nedir

Kosgeb Nedir?

Kosgeb, “Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı” anlamına gelmektedir. İsminin anlamından da anlaşılacağı üzere bu kurumun amacı girişimcileri desteklemek amaçlı hizmet veren bir kuruluştur. Bir iş kurma planınız var ise ve sermayeniz eksik ya da hiç yok ise Kosgeb size çeşitli paketlerle girişimci destek hizmetini sunar.

Ticarete atılmak ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu girişimci destek hizmetine başvurup sizler de destek alabilirsiniz. Girişimci kişilerin yeni iş kurmasına destek veren bu kurum, Türkiye ekonomisine katkı sağlamakta ve istihdam düzeyinin artmasına oldukça yardımcı olmaktadır. Sermaye desteği ve girişimcilik eğitimi hizmeti sunan Kosgeb, KOBİ’lere özel destek hizmetleri de sunmakta. Ticaret sektörüne adım atacak bireyler ve ticaret sektöründe yer alan fakat işini büyütmek isteyen KOBİ’ler de Kosgeb’den aldıkları destek hizmeti sayesinde hayallerine kavuşabilirler.

Kimler Kosgeb’e Başvurabilir?

Bu Kosgeb destek hizmetinden iş kurmak isteyen herkes yararlanamamaktadır. Sanayi geliştirme ve destekleme başkanlığı bu destekler için bazı şartlar belirlemiştir. Bu destek hizmetinden faydalanabilmek için önce destek kurumunun vermekte olduğu iş kurma eğitimini alması gerekir. Başvurduğunuz Kosgeb Kredisi sayesinde hayallerinize ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Kosgeb destek hizmetinin şartlarına uygun olmanız halinde kredinizi almaya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bu destek hizmetinden yararlanabilecek kişiler kimler birkaç örnek verelim;

  • Ticarete atılma planı yapanlar ve yeni iş kurmak isteyenler,
  • Var olan işletmelerini geliştirmek isteyenler,
  • İş yerinde yeni ekipman ve malzemelere ihtiyacı olanlar,
  • İş yerlerinin reklamını yapmak isteyenler,
  • Daha çok personele istihdam sağlamak isteyenler,
  • Yurt içinde ya da yurt dışındaki fuarlara katılmak isteyenler,
  • Yanında çalışan personellerine eğitim hizmeti vermek isteyenler,
  • Ar-Ge projelerini hayata geçirmek ya da geliştirmek isteyenler,

Kosgeb’e başvurarak eğitim programlarına katılabilir ve uygunluğu bulunması durumunda destek hizmeti kredilerinden yararlanabilmektedir. Kosgeb destek hizmeti kredilerinden faydalanarak hayalinizdeki işi kurmak ya da var olan iş yerinizi geliştirmek çok daha kolay olacaktır. Kosgeb destek hizmeti kredisi hakkında daha hızlı ve detaylı bilgi almak için https://www.finanskredisi.com/ adresine tıklamanız yeterli olacaktır.

Ekonomi