Mutfağın Gizli Kahramanlarından Biri ‘Süzgeç’

Mutfağın Gizli Kahramanlarından Biri ‘Süzgeç’

Mutfak, tüm kadınların kullandığı ve vazgeçemediği alanların başında gelir. Bu alanda pratik bilgiler ve araçların kullanılması hem zaman yönünden hem de enerjiyi koruma yönünden oldukça fayda sağlayıcıdır. Küçük ve kullanışı pratik eşyalar, kadınları mutfakta uzun süre tutmaz ve yemek yaparken işin kolaylığı kadınları mutfak işlerinden bunaltmaz. Mutfakta çeşitli roller üstlenen süzgeçlerde birçok işte kullanılmaktadır. Genel işlevi süzmek olan süzgeci mutfakta farklı işlemler için kullanılması süzgecin kullanım ömrünü azaltmaktadır. Makarna süzerken ayrı, meyve sebzeleri yıkarken ayrı, yeşillik yıkarken ayrı vs. süzgeçler kullanmak mutfakla haşır neşir olan kadınlara kullanım kolaylığının yanı sıra eşyalarının ilk günkü gibi durmasına katkı sağlamaktadır. Süzgeç modelleri hakkında geniş bir bilgiye sahip olmak için ews adresini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Süzgecin Yapısı Önemli Midir?

Genel olarak tek tip süzgeç kullanmayı seçen kadınlar sık yaşanan sorunlar(el yanması, deliklerin tıkanması, erime vs.) sonrası acaba farklı süzgeçler var mıdır sorusuna yönelerek süzgeç çeşitleri ile ilgili araştırmalar yapmaya başlamaktadırlar. Ews sitesinde bulunan ve kadınların tercih ettiği iki çeşit süzgeç bulunmaktadır.

  • PLASTİK SÜZGEÇ
  • SİLİKON SÜZEÇ

Plastik süzgeç, genel olarak delik kısmındaki boşluklar sıktır ve süzüntünün olduğu kısmın dışında kalan diğer bölgeler(etrafı, kulp kısmı, varsa uzun çubuğu vb.) plastikten yapılmıştır. Su ile temasın olduğu ürünlerde tercih edilen süzgeç, birçok evin bilinen eşyalarından biridir.

Silikon süzgeç, son günlerde mutfak dolaplarında yer almaya başlayan ve yapım malzemesinin esnek yapıda olması mutfak dolaplarında özel bir yere ihtiyaç duymaz. Özellikle sıcak ürünlerin süzülmesinde esnemeye elverişli olması tercih sıralarında fovoriler arasında yer almaktadır. Daha birçok süzgeç çeşidine bakmak ve işlevlerini öğrenmek isterseniz şu adres ile Ews’nin renkli ve bol çeşitli mutfağına adım atmış olursunuz. Aynı zamanda ziyaretiniz sırasında ürünlerin altlarında yazan süzgeç fiyatları da görebilirsiniz.

Yemeklerinizin lezzetine eklemeler yapmak isterken kullanacağınız araç gereçler, yemeğinizi bir üst noktaya taşıyacaktır. Her yemek özeldir her yemek kabında şıktır diyen Ews’nin diğer tüm eşyalarına şöyle ulaşabilirsiniz.

Genel Kültür