Trabzon’un Turistlik Yerlerine Rus Turistler Yoğun İlgi Gösteriyor!

Trabzon’un Turistlik Yerlerine Rus Turistler Yoğun İlgi Gösteriyor!

Trabzon’un Turistlik Yerlerine Rus Turistler Yoğun İlgi Gösteriyor!

Trabzon’un bir sahil beldesi olarak popülaritesi Karadeniz’e yakınlığından kaynaklanmaktadır. Şehir denizden sadece 35 mil uzakta, bu da ulaşımı kolaylaştırıyor. Şehir son günlerde Rus turistlerin ziyaretçi akımına maruz kalıyor. Şehirde ayrıca dalış ve yüzme gibi çeşitli su sporları da bulunuyor. Trabzon’un Karadeniz’e yakınlığı nedeniyle suları berraktır; dalgıçlar okyanus tabanına inerken farklı balık türlerini seçebilirler. Trabzon haber bu süreçte turistler hakkında en doğru bilgileri veriyor.

Tarihiyle Rusları ve Ukraynalıları Cezbediyor!

Trabzon popüler bir sahil şehri olmasının yanı sıra doğal güzellikleri ile de turist çekmektedir. Şehrin ana cazibe merkezi, 3.392 fit yüksekliğe ulaşan Çakırköy Dağı’dır. Antik çağın yedi Harika Dağından biridir ve Apollon’un doğduğu yer olduğu düşünülmektedir.

Trabzon, Çakırköy Dağının yanı sıra Uzun Göl gibi başka doğal alanlara da sahiptir. Bu göller, birçok farklı balık ve su kuşu türü ile zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca Trabzon ormanlarında siklamen ve akantus yosunu gibi birçok kır çiçeği bulunur. Şehir ayrıca dünyanın dört bir yanından birçok farklı bitki türünün bulunduğu bir botanik bahçesine sahiptir. Trabzonspor başarılarıyla turistleri bile büyülüyor.

Kaleler, Saraylar, Vadiler, Camiler Her Şey Var!

Her popüler seyahat noktasında olduğu gibi, Trabzon’da da turist çeken çeşitli kültürel mekanlar vardır. Trabzon önemli bir kültür merkezidir; antik çağlardan kalma birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Dikkate değer bazı örnekler arasında Lycopodium (2. yüzyıldan kalma bir Roma tapınağı), 12. yüzyıldan Aygören Vadisi ve 13. yüzyıldan Trabzon Kalesi sayılabilir.

Ayrıca Trabzon, Paşalı köyü seramik endüstrisine ev sahipliği yapması nedeniyle önemli bir seramik üreticisi olarak bilinmektedir. Paşalı ünlü seramik sanatçılarından bazıları Mustafa Karataş, Sinan Karataş ve Bülent Aksoy Karataş-Pencariyeli’dir.

Sadece bu öğelere dayanarak, neden bu kadar çok insanın her yıl Trabzon’u ziyaret etmeyi seçtiği açıktır- hem doğal hem de kültürel cazibe merkezlerine sahiptir. Bu yapıtlar olmadan, bir turizm destinasyonu kadar popüler olmazdı; ancak bu yapıtlar, Trabzon’un bir kültür merkezi olarak daha da gelişmesini sağlıyor.

Genel Kültür