Yaprak Helezon Nedir

Yaprak Helezon Nedir

Yığın taşıma sistemlerinin önemli bir parçaları olan yaprak helezonlar müşterilerin talebine göre üretiliyor. Helezon çeşitleri 3 mm ile 10 mm kalınlıklara sahip olabilmektedirler. 15 mm’den 500 mm dış kalınlığa sahip olabilmektedir. Çok çeşitli varyasyonları bulunuyor. Kullanım amacına uygun şekilde yaprak helezon bulmak veya yaptırmak mümkündür. Birbirine eklenmek sureti ile oldukça uzun ebatlarda yaprak helezon elde etmekte mümkündür.

Hazır kullanıma uygun olarak üretilmekte olan yaprak helezonlar bulunur. Kişilerin ihtiyaçlarına özel olarak da çekme helezonlar üretiliyor. Soğuk çekme helezonlar çimento, alçı, kimya gibi çok çeşitli endüstrilerde kullanılıyor. Çekme helezonları aynı zamanda tarım helezonları için de kullanılabilmektedir.

Helezon burgu fiyatları malzemelere ve kalınlıklara göre farklılık gösterebiliyor. Karbon çeliklerden ya da paslanmaz olarak üretimler gerçekleştiriliyor. Paslanmaz çekme helezonlar daha çok aşınmanın çok olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Mukavemetin yüksek gereklilik gösterdiği alanlarda gıda sektörlerinde kullanılıyor.

Yaprak Helezon Çeşitleri Nelerdir?

Helezon imalatları çok çeşitli genişliklerde ve kalınlıklarda üretiliyor. Tamamen müşterilerin istekleri yönünde üretimler yapılmaktadır. Çekme helezonlar gıda işleme, yapı, biomass, maden, augers, geri dönüşüm ve kimya sektörlerinde, endüstrilerinde kullanılıyor. helezonlar prensip gereği genelde taşıma amacı için kullanılırlar. Tarım endüstrisi, gıda üretim tesislerinde uzun yılladır kullanılmaktadır. Ülkemizde bir çok üreticisi bulunmakta olup Polmak paslanmaz da bunlardan biridir. 

Her endüstri için çeşitleri farklılaşabilir. Plastik endüstrileri gibi farklı endüstrilerde kullanılıyor. Helezonlar her türlü ürün ve benzeri maddelerin taşıma ya da aktarım işlemlerinde kullanılabilmektedir. Taşınacak malzemelerin özelliklerine göre farklı ölçü ve kapasitelere sahip olacak şekillerde üretimler gerçekleştiriliyor. Tamamen müşterilerin isteklerine göre imal edilebilmektedirler. Taşıma için kullanılan helezonlar çeşitli depolarda da kullanılabilmektedir. Malzemeleri taşımak için kullanılmakta olan yaprak helezonlar yüksek hassasiyet sağlar. Çeşitli ebatlarda dayanıklı üretimler gerçekleştirilebilmektedir.

Çekme helezonlar

Yaprak helezonlar yaprak şeklini andırması nedeni ile bu isimle bilinmektedir. Taşıma hacimleri ve zorluklarına göre özel üretimi yapılır. Çekme helezonlar da istenilen kalınlarda imalatı yapın modellerdir. Çekme helezonlar milsiz olarak satılır. Sağ ve sol yönü vardır. Sağa dönüş ve sola dönüşlü olarak imal edilir. İç içe gerilen ürünler olup nakliyeside son derece kolaydır.

Genel Kültür